На головну сторінку / Корисні посилання / Наукові ресурси відкритого доступу
четвер, 25.04.2024

Наукові ресурси відкритого доступу

EconPapers

колекція матеріалів економічного напрямку: статті з журналів (490 тис., з них близько 430 тис. – у вільному доступі), книги (6 тис., з них близько 1,5 тис. – у вільному доступі), програмне забезпечення.

eLIBRARY.RU

найбільший російський інформаційний портал у галузі науки, технології, освіти, що містить реферати і повні тексти понад 12 млн. наукових статей і публікацій, надає доступ до більш ніж 1900 російським журналам, з них понад 900 – у відкритому доступі. Є порталом, що здійснює проект «Російський індекс наукового цитування»

ELibUkr-OA

мультидисциплінарний відкритий електронний архів, який накопичує, зберігає, розповсюджує та забезпечує довготривалий та надійний доступ до результатів досліджень (статті, навчальні матеріали, презентації тощо) українських науковців. Кожен бажаючий після реєстрації має змогу розміщувати повні тексти власних публікацій.

Google Scholar

інформаційно-пошукова система, орієнтована на пошук наукової літератури за різними галузями знань та джерелами інформації, включаючи рецензовані статті, дисертації, книги, реферати і звіти, що опубліковані видавництвами, професійними асоціаціями, вищими навчальними закладами та іншими науковими організаціями в науковій бібліотеці Google Academy.

InTech

видавець журналів та книг відкритого доступу з різних галузей науки і технологій. У видавництві публікуються понад 20 000 авторів з найкращих університетів 149 країн світу.

OAI

гарвестер української наукової інформації, ресурс, розроблений та впроваджений Інститутом програмних систем НАН України та Житомирським державним університетом ім. І. Франка. Надає можливість пошуку в відкритих повнотекстових архівах України серед 80 000 записів. Ресурс є власністю МОН України.

OAIster

колекція цифрових ресурсів з відкритих архівів світу у рамках проекту всесвітньої бібліотечної організації OCLC. На сьогоднішній день надає доступ до 23 млн. записів від 1100 учасників.

OpenDOAR

відкритий архів результатів наукових досліджень. Надає доступ до статей з світових наукових і академічних журналів за всіма галузями знань. Повнотекстовий пошук статей можливий серед 1100 найменувань журналів.

OSTI

наукова база даних, що підтримується U.S. Department of Energy, Office of Scientific & Technical Information. Містить понад 2,3 млн. бібліографічних записів і понад 193 тис. електронних документів починаючи з 1943 р.

ROAR

реєстр репозитаріїв та інших джерел відкритої інформації в усьому світі. Проект є розробкою Університету Саутгемптон (Великобританія) та являється частиною мережі EPrints.org.

SCImago Journal & Country Rank

портал, на якому представлений аналіз наукових показників журналів та країн на основі інформації, що міститься в базі даних Scopus з 1996 р.

SCIRUS

пошукова система, націлена на пошук в Інтернеті винятково наукової інформації. Дозволяє знаходити інформацію в наукових журналах, на персональних сторінках вчених, університетів і дослідницьких центрів. Здійснює повнотекстово-реферативний пошук у понад 410 млн. наукових веб-сторінках (латиницею) з різних галузей знань.

WorldWideScience.org

глобальна наукова пошукова система, яка здійснює пошук інформації по національним та міжнародним науковим базам даних та порталам.

Наукова періодика України

портал Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського, надає відкритий доступ до 1535 наукових журналів та збірників наукових праць, виданих в Україні.