Міжнародна конференція «Крим 2013»
8-16 червня 2013 р. відбулася 20-та ювілейна конференція «Бібліотеки та інформаційні ресурси у сучасному світі науки, культури, освіти і бізнесу». Конференція проходила у м. Судак (Автономна республіка Крим).
«Крим 2013» - світовий професійний форум для фахівців і керівників бібліотек, видавництв, книготорговельних організацій, музеїв, архівів, інформаційних центрів, університетів, технікумів, комп'ютерних та Інтернет-компаній, бізнесу, права, установ науки, культури та освіти.
Тема 2013 року: «20 років Конференції «Крим»: результати та перспективи бібліотечно-інформаційної інтеграції та кооперації».
У конференції взяли участь більше 1300 чоловік з 26 країн далекого і ближнього зарубіжжя: Америки, Великобританії, Швейцарії, Японії, Німеччини, Узбекистану, Казахстану, Білорусії, Литви, України.
Конференція проводиться під егідою Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій і установ (ІФЛА), яка є основним координуючим центром світового бібліотечно-інформаційного співтовариства. Головний організатор Конференції - Державна публічна науково-технічна бібліотека Росії
У рамках конференції працювало 12 секцій. Основні проблемно-тематичні напрямки роботи секцій:
- Світова інформаційна інфраструктура, міжбібліотечна кооперація і проекти міжнародного співробітництва
- Національні бібліотеки та національні інформаційні ресурси
- Онлайнові технології, CD-ROM, електронні видання та Інтернет у бібліотеках
- Електронні бібліотеки та електронні ресурси. Електронне навчання
- Автоматизовані бібліотечні системи та інформаційні технології
- Інформаційне забезпечення процесів освіти та управління
- Корпоративні бібліотечно-інформаційні системи, корпоративні технології та бібліотечні консорціуми
- Інформаційно-лінгвістичне забезпечення бібліотечно-інформаційних систем. Бібліографічні формати. Метадані. Стандарти і протоколи обміну даними
- Етика та безпека електронної інформації
- Юридична і правова інформація. Офіційні публікації. Авторське право та інтелектуальна власність
Особливий акцент на найбільш актуальну проблематику: відкритий доступ і відкриті архіви інформації; електронні бібліотеки; системна та мережева інтеграція інформаційних і бібліотечних ресурсів; роль Інтернету в трансформації бібліотечно-інформаційного обслуговування; робота бібліотек в умовах мінливих законів про охорону авторських прав і, звичайно, роль бібліотек в сучасній освіті, підвищенні рівня інформаційної культури.
Постійно в центрі уваги конференції питання створення та наповнення електронних бібліотечно-інформаційних ресурсів, корпоративних бібліотечно-інформаційних систем, роль бібліотек у забезпеченні сучасних інноваційних та освітніх технологій.